Лидерот ЖРК ,,Делчево” непоразени се враќаат од гостувањето во Штип кај ЖРК ,,Астибо”

Објава на ЖРК ,,Делчево”:

Денеска од Штип се враќаме непоразени. Во еден борбен и израмнет натпревар нашата екипа изигра нерешено против домаќинот ЖРК Астибо 20:20(12:08), со што остануваме лидери на табелата.

Во следното коло гостуваме на градскиот ривал ЖРК Брегалница +.

Честитки до целата екипа за залагањето и одличната игра. Напред РК Делчево🥇💪💪💪

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*