ЖРК ,,Делчево” против ,,Стружанка” за пласман на пионерскиот Ф-4 турнир!

Денес во просториите на РФМ беше извршено извлекување за 1/4 финалните натпревари во Пионерска лига жени.

Паровите кои беа извлечени се следниве:

  1. ЖРК Деспина – ЖРК Шампион
  2. Ѓорче Петров-ЖРК – ЖРК Брегалница Плус
  3. ЖРК Стружанка – ЖРК Делчево
  4. ЖРК Астибо – ЖРК Скопје 2020

,,Не чека долго патување и тежок натпревар од кој се надеваме ќе излеземе како победници и ќе се пласираме на Ф-4 во пионерска конкуренција. Напред РК Делчево, истакнаа од стручниот штаб на Делчевки по денешната ждрепка.

ЖРК ,,Делчево” пласманот во 1/4 финалето во пионерска конкуренција го обезбеди откако беше најдобра во групата со екипите на ,,Брегалница плус”, ,,Астибо” и екипата на ,,Струма” која во недела убедливо беше совладана во Делчево, натрпревар кој може да го погледнете во продолжение:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*