PUB Делчево учесник на првиот ,,Малеш Куп 2022″ во Берово

Екипата на PUB Делчево се делчевски претставници на овогодишниот прв турнир во мал фудбал кој се игра во Берово.

Како што стои во најавата за турнирот, за прв пат во историјата на Берово се организира ваков тип на турнир. ОФК Малеш и општина Берово соработуваат за да се реализира ова фудбалско натпреварување.

Дванаесет екипи распоредени во 2 групи ќе се натпреваруваат за големи парични награди.

Правилата за турнирот и распоредот за играње ќе бидат објавени подоцна денеска.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*