Пронајдено безживотно тело во атарот на делчевското село Драмче

Пронајдено безживотно тело во атарот на делчевското село Драмче. Според информации од делчевската полиција се работи за 81 годишник со иницијали Б.А, кој бил пронајден од страна на женско лице кое собирало печурки.

-Телото е пронајден од страна на женско лце во шумата кај Новачко Маало во селото Драмче. На местото е излезено од страна на медицински лица и МВР, кои ја констатирале смртта на починатиот Б.А, се вели во информацијата од полицијата.

Пријавата е регистирана во 06:35 утринава.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*