Со ждрепка утврден распоредот на натпреварите од „Зегин Опен 2022“

Извршено ждребувањето на натпреварувачите во сите четири категории кои се пријавени на Меѓународен турнир во пинг-понг „Зегин Опен 2022“, кој претстојниот викенд треба да се одржи во Берово.

Натпреварите на првиот Меѓународен турнир во пинг-понг „Зегин Опен 2022“ се закажани за 17 и 18 септември, во салата Македонски Бранители во Берово, а досега на турнирот се пријавени околу стотина играчи од Македонија, Бугарија, Грција, Србија и Косово.

Настанот е во организација на пингпонгарскиот клуб „Зегин“ од Берово, Пингпонгарската Федерација на Македонија и компанијата „Зегин“.

Распоредoт на групите од ждрепката која се одржа попладнево изгледа вака:

Категорија – Јуниорки:

Категорија – Јуниори:

Категорија – Сениори:

Категорија Сениорки:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*