Триумф на делчевска Брегалница над Тиверија во второто коло од 3 МФЛ Исток

Прв натпревар на домашен терен и прва победа

Брегалница Делчево заслужено ги освои трите бода на дуелот со Тиверија, забележувајќи минимална победа од 1:0.

Стрелец: Бојан Петровски ⚽️

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*