ЖРК ,,Делчево” ќе се натпреварува во група Б Исток во новата сезона во младинска конкуренција

Во просториите на ракометната федерација на Македонија (РФМ) извлечени се групите за младинската лига, на ракометари и ракометарки родени 2004 година и помали.

Во женската младинска лига пријавени се девет екипи во две групи, Ф4 обезбедуваат четирите победници од четвртфиналето.

Младинска лига (жени):

Група А (Запад):

ЖРК Сани 14

ЖРК Стружанка

ЖРК Вардар

ЖРК Илинден Вардар

ЖРК Шампион

Група Б (Исток):

ЖРК Делчево

ЖРК Ѓорче Петров

ЖРК Металург

ЖРК Куманово

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*