ФК ,,Брегалница” Делчево против ФК ,,Победа” Валандово во 4 коло од 3 МФЛ Исток

Во недела со почеток во 15:00 часот, фудбалерите на делчевска Брегалница на Градскиот стадион во Делчево ќе го пречекаат тимот на Победа Валандово во рамки на натпреварите од 4. коло во Трета Фудбалска Лига – Исток.

Двојки за 4. коло:

„Брегалница“ (Д) – „Победа“ (В)

„Малеш“ – „Тиверија“

„Дојранско езеро“ – „Вардарски“

„Академија Чешиново-Облешево“ – „Карбинци“

„Овче Поле“ – „Рудар“

„Спартмани“ – „Осогово“

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*