Каменичанецот Адријан Мицевски продолжува со репрезентативните футсал настапи

По одличните футсал партии на клупски план во својот Штутгартер во Германија, Адријан Мицевски своите футсал предизвици ги продолжува со настап за македонската репрезентација која на 7 и 12 октомври игра два значајни натпревари од квалификацискиот циклус за Светското првенство 2024.

Време е за Националниот тим 🇲🇰

FIFA WORLD CUP QUALIFICATION 2024

07.10 Шведска 🇸🇪- 🇲🇰 Македонија 17:00ч
12.10 Mакедонија 🇲🇰 – 🇮🇹 Италија19:00h

За кого? За Македонија ! 🦁 ❤️ 💛, истакна Мицевски на својот фејсбук профил.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*