Денес се игра 5.коло од Третата фудбалска лига – Исток

Денес со почеток во 14:00 часот се играат натпреварите од Трета Фудбалска Лига – Исток. По триумфот над Победа Валандово екипата на делчевска Брегалница денес гостува во Пробиштип кај екипата на Рудар.

Двојки од 5. коло:

„Рудар“ – „Брегалница“ (Д)

„Осогово“ – „Академија Чешиново-Облешево“

„Карбинци“ – „Овче Поле“

„Вардарски“ – „Спартмани“

„Тиверија“ – „Дојранско езеро“

„Победа“ (В) – „Малеш“

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*