Трета лига Исток: ФК ,,Брегалница” Делчево против ОФК ,,Малеш” во денешното 6.коло

Со почеток во 14:00 часот, на стадионите во истокот денес ќе се одиграат натпреварите од шестото коло во Третата фудбалска лига – Исток.

Најинтересниот натпревар во ова коло денес се игра во Делчево, каде во Пијанечко-малешевското ,,ел-класико” на Градскиот стадион ,,Хоце Делчев” ќе се сретнат екипите на Брегалница Делчево и ОФК ,,Малеш” од Берово.

За домаќините приоритет ќе биде да се задржи одличниот ефект на домашен терен, каде делчевчани не знаат за пораз, а во слична позиција се беровчани, кои досега немаат пораз на гостински терен.

Оваа средба несомнено ќе го предизвика интересот и кај домашната, но и кај гостинскоте навивачи, што отсекогаш било каралтеристика кога играле двете екипи.

Фудбал ќе се игра и на останатите терени, а еве го распоредот за денешното 6 коло во Третата гудбалска лига Исток:

Двојки за 6-тото коло:

„Брегалница“ (Д) – „Малеш“

„Овче Поле“ – „Осогово“

„Дојранско езеро“ – „Победа“ (В)

„Спартмани“ – „Тиверија“

„Академија Чешиново-Облешево“ – „Вардарски“

„Рудар – Карбинци

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*