МВР Билтен: Млад делчевец завршил со тешки телесни повреди по пад од трактор

На 06.11.2022 во 13.03 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека во атар на с.Истевник, делчевско, К.Ј.(34) од Делчево, управувајќи трактор „махиндра“ со делчевски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал.

Тој се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Клиничка болница во Штип за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршиле полициски службеници од Полициската станица Делчево

Линк до информацијата од билтенот на МВР: https://mvr.gov.mk/izvadok-od-dnevni-nastani/2778

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*