ЖРК ,,Делчево” со прва победа на Меѓународниот турнир во Нови Сад

На првиот ден од меѓународниот турнир “Растимо-трофеј града Новог Сада” женскиот ракометен клуб ,,Делчево” ја совлада екипата ЖРК ,,Илок” од Република Хрватска со резултат 26:15.

Во утрешниот ден делчевки ги очекуваат два тешки натпревари против ЖРК Медицинар и ЖРК Извиѓач.

Галерија :

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*