Урнебесната комедија ,,Роден лажго” на 7 март во М.Каменица

Почитувани КИЦ Романса ве поканува на нова кинопроекција во Домот на Културата во Македонска Каменица.Еден од поновите урнебесни комедии доаѓа во Македонска Каменица

“Роден Лажго” – француска урнебесна комедија

07.03.2023 год-премиерно издание
-почеток 19 часот
-влез: 100 денари и
10.03.2023 година, репризно издание за сите кои ќе го пропуштат премиерното издание
-почеток 18.00 часот
-влез: 100 денари
Дојдете сите заедно да се насмееме со урнебесната комедија и за миг да заборавиме на секојдневните проблеми. Не пропуштајте ја оваа прилика.

Кратка содржина:
Жером е триесет годишник, кој се занимава со продажба на јахти во Ница. Но што повеќе време поминуваат со него, луѓето откриваат дека тој е астронаут, шампион во карате, пријател со мис Универзум… Всушност Жером е компулсивен лажго. Еден ден кога ќе се разбуди му станува јасно дека сите негови лаги стануваат вистина, и тогаш почнуваат вистинските невољи…
трејлерот на филмот:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*