СВР Билтен: За предизвикување општа опасност жителка на Тработивиште заработи кривична пријава

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ж. (63) од с.Тработивиште, делчевско, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. Според полицискиот билтен на 19.02.2023 околу 14.00 часот во дворното место на нејзината семејна куќа во с.Тработивиште, таа фрлила неизгасната пепел и предизвикала пожар, кој поради ветрот се проширил во околината на имотите и дворовите на соседите со што била опожарена површина од околу 1,5 хектари, а биле доведени во опасност и куќи на соседите, се вели во информацијата од официјалниот билтен на мвр.

За овие пожари на 19 февруари бевме известени и притоа имаме добиено нелолку фотографии. Еве што тогаш напиша наша читателка:

Во продолжение фотографии од тогашниот пожар.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*