Кошаркарките на Клубски Патриот го совладаа Работнички и обезбедија учество на Ф4 турнирот во М-12 лигата

Екипата на Клубски Патриот во М-12 конкуренција по втор пат подобри од врсничките од ЖКК Работнички во Скопје.

Денес Делчевки славеа со 32:44, откако ден претходно со поубедлива разлика исто така славеа, но во натпревар кој се играше на домашен терен во Делчево.

Со тоа кошаркарките во М-12 конкуренција обезбедија учество во фајнал фор натпреварите во оваа конкуренција.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*