Матурско дефиле в петок во Пехчево

Почитувани граѓани на Пехчево:

Ве известуваме дека на ден 19.05.2023 година ( петок ), со почеток во 18:00 часот, на плоштадот Свети Петар и Павле, матурантите ќе имаат свечено дефиле.

Ве покануваме да дојдете и сите заеднички да им ја честитаме матурата и да им посакаме многу успеси во животот, се вели во објавата на пехчевскиот градоначалник Александар Китански по повод матурската прослава во Пехчево.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*