Пингпонгарски спектакл претстојната сабота во Берово, ППК ,,Зегин” – ,,Младост 96″

Во сабота (20.05.2023 година) со почеток во 11 часот, во салата Македонски бранители во Берово ќе се одржи Ф4 полуфиналниот натпревар од машката пинг-понгарска Супер лига на Македонија во кој тимот на Зегин Берово се среќава со екипата на Младост 96
Прилеп.

За сите љубителите на пинг-понгот ова ќе биде убава спортска претстава за што домаќините упатуваат отворена покана до граѓаните да ја поддржат екипата од Берово, која веќе ја има обезбедено бронзата во најсилната македонска пинг понгарска лига.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*