Кадетките на РК ,,Делчево” ја победија Јехона, обезбедија пласман на Ф4 турнирот

Final four за нашите кадетки.

РК Делчево е една од четирите најдобри екипи во Македонија.

РК Јехона- РК Делчево 30:31(13:19).

Браво девојки горди сме на вас

💪💪💪💪💪🏆, истакнаа од екипата на својот фејсбук профил.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*