Дариа Спасевска од ЖРК ,,Делчево” ќе игра на WOMEN’S EURO 2023

Нашата ракометарка Дариа Спасевска е дел од списокот на повикани репрезентативки за настап на претстојното WOMEN’S 19 EHF EURO 2023. Веста ја соопштија од нејзиниот матичен клуб ЖРК Делчево за кој настапува Дариа во младинска конкуренција

-Дариа горди сме на тебе и знаеме дека ќе успееш.👏❤️, се вели во честитката од клубот.

Кон честитките се придружуваме и ние посакувајки и уште долги години да ги краси боите на националниот дрес

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*