Сообраќајот на магистралата А3 кај Делчево се одвива наизменично за сите видови возила

Сообраќајот на патниот правец А3 Македонска Каменица – Делчево од утрово се одвива наизменично, по една коловозна лента за сите видови на возила, информираа од Македонија Пат и АМСМ.  

По претходно санирање на штетите на патот од невремето во Делчево, утрово патот е приспособен и пуштен за сообраќај за сите видови возила.

Како што истакнаа од подружницата на Македонија Пат санацијата продолжува и наредните денови со цел целосно нормализираее на сообраќајот на магистралата А3 кај Делчево

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*