Ракометарката Јана Петровска кариерата ја продолжува во ЖРК ,,Скопје”

Ракометарката на РК Делчево, Јана Петровска својата спортска кариера ја продолжува во сениорската екипа на ЖРК Скопје кај тренерите Андријана Будимир и Валентина Радуловиќ, информираа од РК ,,Делчево”.

-Јана ти посакуваме многу успех и среќа во твојата кариера и горди сме што беше дел од нашиот клуб, се вели во честитката од стручниот штаб на делчевскиот ракометен клуб.

РК Делчево како што додадоа продолжува да биде непресушен извор на одлични спортски таленти.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*