Трето место за ЖКК ,,Клубски Патриот” од Меѓународниот турнир во Бор

КК Патриот се враќа и освои 3 место од силниот Меѓународен турнир Савача Куп Бор 2023

Младите кошаркарки на Патриот загубија во полуфинале од првопласираната екипа на турнирот Локомотив од Софија.

Потоа делчевки играа со домаќините КК Рудар во малото финале и забележаа победа од 20 поени разлика, со што го освоија третото место на реномираниот турнир!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*