РК Делчево со победа над РК ,,Јехона” го заокружи победничкиот викенд

Уште еден натпревар убав за очи и за душа. Совладана екипата на Јехона во второто коло од кадетската женска лига со резултат 44:20.

Брз и допадлив ракомет од нашите ракометарки денеска видоа љубителите на овој спорт во спортската сала М.М.Брицо.

Речиси сите ракометарки се запишаа во листата на стрелците,а   нашите голманки беа на висина на задачата.7

Голема благодарност до публиката која доаѓа на нашите натпревари во се поголем број и е нашиот осми играч, изјави по натпреварот тренерот Горан Велков.

Напред РК Делчево💪💪

Во продолжение фотографии од денешниот натпревар, а подолу под фотографиите и видеата од денешниот и вчерашниот натпревар.

Вчера РК Делчево во пионерска конкуренција славеше убедлива победа над РК Кузман Вардар.

Сите оние кои не може да ги следат натпреварите тоа можат да го сторат на следните линкови:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*