Убедлив триумф на пионерките на РК ,,Делчево” над Астибо

Победа на нашите пионерки во денешниот натпревар против екипата на ЖРК Астибо од Штип со резултат 27:07(10:2).

Кадетките во сабота гостуваат на ЖРК Стружанка во Струга.

Од клубот упатија голема благодарност до многубројната публика која ги бодреше нашите ракометарки во текот на целиот натпревар.

Напред РК Делчево

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*