Девојките на ,,Клубски Патриот” супериорни викендов во Првата Б Лига, М16 и М18 конкуренција

Викендов три победи забележаа кошаркарките на ЖКК ,,Клубски Патриот”.

Во Првата Б Лига совладана е екипата на ,,Пониква”, додека во М-16 и М-18 делчевки ги совладаа врсничките од екипата на ЖКК ,,Баскет Кам” од Македонска Каменица.

Честитки за избраничките на тренерот Љупчо Петровски на кои им посакуваме многу успех во понатамошните натпревари.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*