Епископот на Делчевско-каменичката епархија богослужеше по повод Сретение Господово

Денес, 15-ти февруари на празникот ,,Сретение на Пресвета Богородица” Неговото Преосвештенство епископот Делчевско-каменички г. Марко, богослужеше во храмот ,,Успение на Пресвета Богородица” во Македонска Каменица.

На Богослужбата епископот одржа пригодна беседа во чест на празникот.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*