Прва Б Лига: Кошаркарките на ,,Клубски Патриот” подобри од Охрид

Екипата на Клубски Патриот забележа нова победа во Првата Б лига, откако на гостувањето во Охрид неше подобра од домашниот тим со 47:56.

Иако ослабени без двете најдобри кошаркарки Ина Рашова и Дарина Чимева, Делчевки се надминаа себеси доаѓајки до нови два бода и први место на табелата.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*