Двајца загинати на експресниот пат Кочани – Штип, се чека потврда од СВР Штип !

Неофицијално две лица загинаа по сообраќајна несреќа која се случи на експресниот пат Кочани Штип, во близина на Пробиштип.

Фотографиите се од возачи кои сообраќаа на релација Скопје Делчево, кои велат дека според информациите од лице место има двајца загинати.

Во секој момент се очекува официјална информација од СВР Штип, за причините на несреќата и други детали околу евентуално повредени други лица.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*