Видео: Делчевката Вики Раткова го објави својот прв сингл ,,Ергени”

Вики Раткова која пред повеќе години учествуваше на реномираното музичко шоу ,,Јас имам талент” со песната на Каролина Гочева ,,Ова срце знае”, деновиве го објави новиот сингл.

,,Ергени” како што стои во описот на нејзината песна на нејзиниот јутјуб канал е нејзино првенче.

Посакувам сите што ќе ја слушнат да бидат весели и насмеани како јас што бев додека ја пеев песната, истакна Раткова во коментар под објавената песна.

Во продолжение да ја слушнеме Ергени и првенчето на Вики на која и посакуваме уште многу хитови.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*