Се стресе тлото во Пехчевско, регистриран земјотрес со јачина од 2,2 според Рихтер

Нов земјотрес во Македонија со јачина од 2,2 степени според Рихтеровата скала попладнево ја погоди Македонија, а епицентарот на истиот е во близина на Пехчево.

Земјотресот е на длабочина од десет километри.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*