Кривична пријава за две лица од делчевско кои не ја почитувале мерката за самоизолација

March 27, 2020 Valeri Spasevski 0

Две лица од Делчево заработија кривични пријави за ,,непостапување според здравствени прописи за време на епидемија”. Првата кривична пријава Одделението за внатрешни работи Делчево ја […]

Дел од паушалите делчевските советници ќе ги донираат во борбата против КОВИД-19

March 23, 2020 Valeri Spasevski 0

Делчевските советници на денешната 38 седница, едногласно ја прифатија одлуката предложена од претседателот на Советот, Драган Маневски, со која се откажуваат од паушалите за наредните […]

Општина Делчево набави платно за изработка на заштитни маски за потребите на граѓаните

March 23, 2020 Valeri Spasevski 0

Во делчевската фирма „Милтекс-кал“, деновиве интензивно се шијат платнени заштитни маски за лице. Тие ќе бидат донирани за потребите на делчевската полиција, здравствените работници, вработените во […]