No Picture

Советникот од ГРОМ ја напушти коалицијата со ВМРО ДПМНЕ во делчевскиот совет

October 9, 2018 Valeri Spasevski 0

Советникот Вице Стоиловски од партијата ГРОМ, на денешната четиринаесетта седница на Советот на општина Делчево, со изјава поднесена до претседателот на делчевскиот Совет, Драган Маневски, […]

No Picture

Ветерани од белградската воена гимназија во посета на Пијанечко-малешевскиот регион

October 7, 2018 Valeri Spasevski 0

Група од триесетина ветерани кои завршиле воена гимназија во далечната 1980 година во Белград, викендов го посетија Пијанечко-малешевскиот регион. Еден од ветераните кој бил дел […]

No Picture

Првачињата од Делчево се зачленија во детската организација

October 5, 2018 Valeri Spasevski 0

Вкупно сто и едно прваче од делчевските деветолетки денес станаа членови на Светската детска организација. Свечено облечени и насмеани, на пригодна свеченост организирана од повозрасните […]

No Picture

Продолжуваат анализите за исправноста на водата на неколку чешми во делчевско

October 4, 2018 Valeri Spasevski 0

Откако вчера анализите направени чешмата од селскиот водовод во село Град покажаа бактериолошка неисправност денес од ЈЗУ Јавно здравје од Кочани излегоа со нова информација […]