No Picture

Продолжуваат анализите за исправноста на водата на неколку чешми во делчевско

October 4, 2018 Valeri Spasevski 0

Откако вчера анализите направени чешмата од селскиот водовод во село Град покажаа бактериолошка неисправност денес од ЈЗУ Јавно здравје од Кочани излегоа со нова информација […]

No Picture

Ставен камен темелник на новиот храм „Св.Пантелејмон“ на Голак

June 3, 2018 Valeri Spasevski 1

Во присуство на Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион денес на планината Голак во Делчево беше ставен камен темелникот на новиот храм Св.Пантелејмон, храм чиј […]