Донација од Винербергер за лица чии домови изгореа во пожарите во Делчевско

September 22, 2021 Valeri Spasevski 0

Реномираната компанија Винербергер дооел Виница, предходната недела ја предаде донацијата од ќерамиди и дополнителни покривни елементи од брендот Тондах за целосна реконструкција на покривот на […]

Младите продолжуваат со иницијативата „За поубаво и почисто Делчево“

September 19, 2021 Valeri Spasevski 0

Во Делчево продолжува реализацијата на иницијативата „Младите за почисто и поубаво Делчево“. По тој повод денешниот ден беше искористен за уредување на реконструираното детско игралиште […]

Министерот за здравство Венко Филипче поднесе оставка!

September 10, 2021 Valeri Spasevski 0

Министерот за здравство Венко Филипче на штотуку одржаната прес конференција соопшти дека од морални причини поднесува оставка од функцијата Министер за здравство. Претходно оставка поднесе […]

Иселениците со собирна акција за помош на семејството Миленковски од с.Град

June 20, 2021 Valeri Spasevski 0

Иселениците кои потекнуваат од делчевското село Град, на заедничка средба во Швајцарија денес организираа акција за собирање средства за помош на Спаско и Радица Миленковски […]

Комерцијална објава: Се продаваат свежи домашни јајца од препелица, одлични за вашето здравје!

June 11, 2021 Valeri Spasevski 0

Се продаваат свежи домашни јајца од препелица. Телефон за контакт 076/622-776 Ги нарекуваат енергетска бомба, иако имаат само 15 калории. Ова се болестите кои можат […]