No Picture

5Rovski овој петок во Sky cafe!

October 4, 2018 Valeri Spasevski 0

Нов месец, нови прекрасни моменти во Sky Cafe! 5 октомври, Петок, забавувајте се со музиката на DJ 5Rovski! Многу хитови, забава и дружење во најдобриот […]

No Picture

Околу 80 иселенички семејства беа дел од 14-та традиционална Расадничка вечер!

August 16, 2018 Valeri Spasevski 0

Звуците на македонската народна и забавна музика вчеравечер по 14-ти, традиционален пат, ги собра иселениците од делчевската населба Стар Расадник на уште една заедничка целовечерна […]