Втора победа на ЖКК „Клубски Патриот“ над Струга 2009 за враќање во Првата А лига на Македонија

April 13, 2024 delcevo365.mk 0

Женската кошаркарска екипа на „Патриот 2016“ од Делчево обезбеди пласман во Првата А лига на Македонија,  откако во спортската сала „Методи Митевски Брицо“ денес ја […]

ВИДЕО: Кандидатот за претседател Билјана Ванковска на средба со граѓаните на Делчево и Македонска Каменица

April 12, 2024 delcevo365.mk 0

Кандидатот за претседател од партијата Левица, Билјана Ванковска денес ја претставува програмата пред граѓаните на Македонска Каменица и Делчеви. Македонска Каменица како што рече ја […]

Иницијатива за обновување на храмот ,,Св.Цар Константин и царица Елена” во с.Негрево

April 8, 2024 delcevo365.mk 0

Жителите на пехчевското село Негрево започнуваат иницијатива за обновување на храмот ,,Св.Цар Константин и царица Елена”.  Иницијативата ја покренуваат ентузијасти кои информираа дека состојбата на […]

Градоначалникот на Берово, Звонко Пекевски оствари прием по повод Светскиот ден на Ромите

April 8, 2024 delcevo365.mk 0

На сите припадници на Ромската етничка заедница, им го честитам денешниот празник, 8-ми април-Светскиот ден на Ромите и посакувам многу здравје, среќа, успех и продолжување […]