МВР билтен: Кривична пријава за малолетници од М.Каменица за нанесување тешки телесни повреди

April 5, 2021 Valeri Spasevski 0

М.Каменица: Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против двајца малолетници од Македонска Каменица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело […]

Локалните избори во Берово започнаа! Нови прес конференции на ОК ВМРО ДПМНЕ и градоначалникот Пекевски!

April 2, 2021 Valeri Spasevski 0

Зачестените прес конференци во Берово најавија жестока политичка пресметка помеѓу ВМРО ДПМНЕ и СДСМ во пресрет на локалните избори. Во продолжение погледнете ги двете прес […]

Асоцијација Алзас од Франција ќе донира медицинска опрема за неколку установи во Берово

April 1, 2021 Valeri Spasevski 0

Асоцијација Алзас од Франција ќе донира медицинска опрема за неколку установи во Берово. Од општината информираат дека активноста е дел од соработката со хуманистот Жак Шлеф […]

Започнува вакцинацијата против Ковид-19 во Делчево и Македонска Каменица

April 1, 2021 Valeri Spasevski 0

Започнува вакцинацијата против Ковид-19 во Делчево и Македонска Кaменица. Директорката на делчевскиот здравствен дом Марија Глигоровска ,информираше дека со вакцинацијата на почетокот ќе бидат опфатени […]