Заев од Делчево: Можен е договор со Мицкоски за користење отпечаток од прст на изборите и вакцинирање на попишувачите

March 26, 2021 Valeri Spasevski 0

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев денеска изјави дека верува оти по понеделничката средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, договорена синоќа, ќе соопштат […]

ТМРО Пехчево со барање до Владата за отворање на граничниот премин Пехчево-Симитли

March 16, 2021 Valeri Spasevski 0

Општинскиот комитет на ТМРО Пехчево од Владата ќе бара изградба и отворање на граничниот премин Пехчево-Симитли. Во писмениот допис до медиумите од раководството на оваа […]

Шахпаска: Податоците од пописот се неопходни за креирање политики во интерес на граѓаните

March 12, 2021 Valeri Spasevski 0

Пописот e најмасовна, најобемна, најверодостојна статистичка и во никој случај политичка операција, која претставува важен индикатор за состојбата во која се наоѓа населението, смета министерката […]

Левица Делчево: „Каде завршија 100 илјади денари наменети за најдобрите средношколци“?

March 1, 2021 Valeri Spasevski 0

Левица Делчево излезе со реакција и прашање упатено до надлежните „Каде завршија 100 илјади денари наменети за најдобрите средношколци“?. Во однос на кажаното приложија и […]

Граѓанската иницијатива „Стави го твојот потпис за вистински попис“ денеска на два штанда во Делчево

February 24, 2021 Valeri Spasevski 0

Претседателот на Унијата на млади сили при ВМРО ДПМНЕ, Кристи Стојковски во изјава за медиумите денес информираше дека поради голема заинтересираност на граѓаните на Делчево, […]

Левица: СДС и ДПНЕ освен партиски пазарлаци, ништо не направија за Делчево

February 19, 2021 Valeri Spasevski 0

Минатонеделните партиски препукувања помеѓу раководствата на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ наидоа на реакција кај членството на партијата Левица и нивното партиско ракововодство во Делчево. Според […]