Промовирана книгата „Дејноста на МРО во Пијанец од создавањето до крајот на Илинденското востани”

February 3, 2023 Valeri Spasevski 0

Објава на ЈЛБ ,,Илинден”. Одбележувајќи ја годишнината од раѓањето на Великанот Гоце Делчев, ЈЛБ„Илинден“-Делчево ја промовира книгата „Дејноста на МРО во Пијанец од создавањето до […]

Сезонско намаление на зимската колекција на обувки во Trendy Делчево

January 18, 2023 Valeri Spasevski 0

📣СЕЗОНСКО НАМАЛЕНИЕ📣❄️Зимска колекција 2022/23год.✅Модерни, квалитетни и удобни🚚 Брза достава(1-2 работни дена) низ цела Македонија за 130 денари📣 Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари📩 За […]

Се разубавува централното градско подрачје во Македонска Каменица

December 22, 2022 Valeri Spasevski 0

Во Македонска Каменица во тек активности за разубавување на приградските средини и централното градско подрачје. Активностите ги изведуваат екипи на Јавното претпријатие ,,Камена Река” а […]