Сезонско намаление на зимската колекција на обувки во Trendy Делчево

January 18, 2023 Valeri Spasevski 0

📣СЕЗОНСКО НАМАЛЕНИЕ📣❄️Зимска колекција 2022/23год.✅Модерни, квалитетни и удобни🚚 Брза достава(1-2 работни дена) низ цела Македонија за 130 денари📣 Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари📩 За […]

Потпишан Договор за рехабилитација на земјоделскиот пат кај Долни Бавчи во Делчево

January 10, 2023 delcevo365.mk 0

Потпишан Договорот за рехабилитација на земјоделскиот пат во Долни Бавчи Градоначалникот на Општина Делчево Горан Трајковски, директорката на Центарот за развој на ИПР, Зујица Ангелова […]

Благодарници на лицата кои донираа книги на ЈЛБ ,,Илинден” од нивните домашни библиотеки

January 10, 2023 delcevo365.mk 0

Десет наши сограѓани минатата година донираа книги од нивните домашни библиотеки на ЈЛБ„Илинден“, информираше директорката Биљана петровска. Благодарница и подарок книга добија: Искра и Магдалена […]

Божиќна порака од Делчево: ,,Дарувајте рожби, дарувајте радост за својот народ”!

January 7, 2023 delcevo365.mk 0

Во црквата Успение на Пресвета Богородица во Делчево се одржа црковна литургија по повод еден од најголемите христијански празници, Христовото раѓање – Божик. Пред присутните  […]