ПСК „Голак“ реализираше високогорска акција на планината Пирин

January 20, 2020 Valeri Spasevski 0

Група делчевски планинари, членови на планинарското спортско друштво „Голак“, реализираа високогорска акција на планината Пирин во соседна Бугарија. Во акцијата како што информираше претседателот на […]

Стаменковски со 4 медали се враќа од Street workout турнирот во Ваљево

January 5, 2020 Valeri Spasevski 0

Најуспешниот македонски Пауер-лифтинг и „Стрит воркаут“ натпреварувач Бошко Стаменковски од Македонска Каменица освои 4 медали на Меѓународниот новогодишен турнир кој денес се одржа во Ваљево, […]

Најдобриот фудбал есенва го играа фудбалерките на ЖФК „Каменица Саса“

December 28, 2019 Valeri Spasevski 0

Женскиот фудбалски клуб ,,Каменица Саса” е есенски шампион на Македонија. По комплетирани тринаесет кола од Првата македонска женска фудбалска лига, ,,Каменица Саса” го освои првото […]

Во заостанатиот натпревар од првата лига ЖКК „Патриот 2016“ загуби од ЖКК „Пробаскет Академија“

December 21, 2019 Valeri Spasevski 0

Во заостанатиот натпревар од 8 коло во Првата женска кошаркарска лига на Македонија, екипата на „Патриот 2016“, денес во Делчево загуби од кошаркарките на „Пробаскет […]

Делчевските кик-боксери со 5 бронзени медали се враќаат од Меѓународниот турнир во Софија

December 16, 2019 Valeri Spasevski 0

Одличен настап на делчевските кик боксери на Меѓународниот турнир во Софија на кој настапија близу 500 натпреваеувачи од Бугарија, Унгарија, Италија, Руската Федерација и Македонија. […]

Ракометарките од ООУ „Св.Климент Охридски“ победнички на зонскиот турнир во ракомет

December 11, 2019 Valeri Spasevski 0

Ракометарките од Општинското основно училиште „Св.Климент Охридски“ се победници на зонскиот турнир во ракомет кој денес се одржа во Делчево. Со убедливи победи над екипите […]