Голегетерката Ана Димитровска го продолжи договорот со ЖФК „Каменица Саса“ до јуни 2023 година

December 18, 2020 Valeri Spasevski 0

Најдобриот голгетер во екипата на ЖФК „Каменица Саса“ делчевката Ана Димитровска потпиша нов договор со актуелниот шампион на Македонија во женски фудбал, екипата на ЖФК […]

ФК ,,Брегалница Делчево” сигурно чекори кон есенска титула. Спартмани на колена пред ,,сино-белите”

December 13, 2020 Valeri Spasevski 0

Мирно е на врвот во Третата фудбалска лига – Исток, откако по убедливата победа над Раклиш минатото коло, Брегалница Делчево денес сигурна и во Градско […]

Поранешни фудбалери на ФК ,,Брегалница Делчево” со поддршка за својот некогашен клуб

December 5, 2020 Valeri Spasevski 0

Дека љубовта кон својот поранешен клуб и фудбалерите кои во моментот го претставуваат, нема граница, покажува примерот на двајца иселеници кои со свои пријатели обезбедија […]

Лесна победа на делчевска Брегалница во третолигашката пресметка со Работник Лозово

November 22, 2020 Valeri Spasevski 0

Фудбалерите на делчевска Брегалница ја забележаа третата победа во низа, откако во рамки на 7-то коло во Третата фудбалска лига на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ […]

IN MEMORIAM: Фудбалската јавност од М.Каменица се простува од поранешниот капитен на ФК „Саса“ Перо Стојановски кој загина во сообраќајна несреќа

November 18, 2020 Valeri Spasevski 0

Фудбалската јавност од Македонска Каменица се простува од поранешниот фудбалер на ФК „Саса“ Перо Стојановски кој синоќа загина во сообраќајна несреќа на патниот правец Делчево […]