No Image

Натпреварот во женска кошарка помеѓу Патриот 2016 и Крива Паланка се одигра без присуство на публика

February 29, 2020 Valeri Spasevski 0

Натпреварот во У-16 конкуренција помеѓу екипите на Патриот 2016 и Крива Паланка кои се играат под капата на Кошаркарската федерација, денес се одиграа без присуство […]

No Image

Колку шеќер голтаме дневно!

February 29, 2020 Valeri Spasevski 0

Можете ли да изедете една коцка шеќер? А на пример, дваесет наеднаш?Повеќето луѓе ова го прават секој ден, а за тоа не се ни свесни! Порталот Исток нареди коцките […]

No Image

Две лица сомнителни на Корона вирус побегнале од Штипската болница

February 28, 2020 Valeri Spasevski 0

Двајца пациенти попладнево скршиле прозорец и избегале од штипската болница каде се пријавиле по скорото враќање од Италија, потврди за Телма министерот Наќе Чулев. Станува збор за […]

No Image

Стартува пионерската ракометна лига: ЖРК „Делчево“ утре од 14 часот против ЖРК „КЛ7“

February 28, 2020 Valeri Spasevski 0

Со натпреварот против екипата на ЖРК „КЛ7“, пионерките на РК Делчево утре, 29 февруари го започнуваат пролетниот дел од сезоната. Од стручниот штаб најавуваат цврст […]

No Image

Известување од Општина Делчево!!!

February 27, 2020 Valeri Spasevski 0

Согласно со насоките од Генералниот секретаријат од Владата, Општина Делчево ги известува сите вработени во Општина Делчево и локалните институции и претпријатија, вработените во основно […]