Берово ќе именува улица по Жан Кофол, трагично загинатиот словенечки пожарникар

September 29, 2021 Valeri Spasevski 0

Општина Берово постхумно ќе го одликува словенечкиот пожарникар Жан Кофол, еден од најактивните во гаснењето на пожарите во Малешевијата, а кој несреќно го изгуби животот […]

Стојменовски: Делчевчани во октомври ќе ја препознаат вистинската опција

September 28, 2021 Valeri Spasevski 0

Делчевчани во октомври ќе ја препознаат вистинската опција во што навистина верувам, напиша на фејсбук, кандидатот за градоначалник Нкколчо Стојменовски како одговор на видео обраќањето […]

Невреме во Пехчевско!

September 28, 2021 Valeri Spasevski 0

Силно невреме со дожд и силни грмотевици го зафати пехчевскиот регион. Дождот е најизразен на потегот од село Панчарево во правец кон Пехчево каде поради […]

Кандидатот за градоначалник Николчо Стојменовски со посета на крстилницата Св.Наум ја почна кампањата за Локалните избори

September 27, 2021 Valeri Spasevski 0

По повод почетокот на кампањата за Локалните избори, кандидатот за градоначалник на Делчево од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Д-р Николчо Стојменовски ја посети крстилницата Св. […]