No Image

ЖРК ,,Делчево” ќе се натпреварува во група Б Исток во новата сезона во младинска конкуренција

October 1, 2022 Valeri Spasevski 0

Во просториите на ракометната федерација на Македонија (РФМ) извлечени се групите за младинската лига, на ракометари и ракометарки родени 2004 година и помали. Во женската […]