Видео: Пионерките на РК ,,Делчево” обезбедија учество на “фајнал-фор” натпреварите

Екипата на РК “Делчево” обезбеди пласман на фајнал-фор натпреварите во женска пионерска конкуренција откако во Делчево славеа убедлива победа над директниот конкурент Металург од Скопје.

Гостите можеа да се носат со домаќинките само до 10 минута кога по тајм-аутот на тренерот Горан Велков при резултат 2:2, делчевки направија серија од 7:0 за да на полувреме заминат со резултат 10:3.

Потоа се беше во знакот на ракометарките од Делчево кои во продолжението од натпреварот само ја потврдија убедливата победа.

ПИОНЕРИТЕ НА РК „ДЕЛЧЕВО“ СО ПЛАСМАН НА ФАЈНАЛ ФОР НАТПРЕВАРИТЕ

ПИОНЕРИТЕ НА РК „ДЕЛЧЕВО“ СО ПЛАСМАН НА ФАЈНАЛ ФОР НАТПРЕВАРИТЕ

Posted by delcevo365.mk on Sunday, May 5, 2019

Во продолжение целиот натпревар помеѓу РК Делчево и РК Металург

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*