Кети Ангеловска за Мак Спорт: Нема да застанам се додека соништата не ми станат реалност

Поранешната ракометарка на РК ,,Делчево”  во интервју за Мак Спорт зборува за љубовта кон ракометот, како и за нејзините почетоци, и начинот на кој стигна до ЖРК Вардар.

Ракомет започнала да тренира на десет годишна возраст во екипата на РК “Делчево”, со кој има постигнато многу успеси.

Љубовта кон ракометот и се родила на 3 години, а првите титули со РК ,,Делчево” и се во 2015 година кога се закитила со две титули најдобар стрелец и најдобро крило.

Нејзиниот ракометен сон е да стигне до репрезентативниот дрес и до лигата на шампиони кој се надева дека нема да остане само сон.

Целото интервју на Мак Спорт со Кети Ангеловска прочитајте го тука.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*