No Picture

При работа во шума повреден работник од Пехчево, тројца беровци со тешки телесни повреди по собраќајка!

April 30, 2020 Valeri Spasevski 0

Шеесет и петгодишен пехчевец го загубил животот при извршување на работни задачи во шума. Според информации на полицијата починатиот животот го изгубил на 29.04.2020 кај […]

No Picture

Трајковски: се преземаат сите мерки за заштита на јавното здравје

April 30, 2020 Valeri Spasevski 0

По повод информацијата за првиот случај на заразен со коронавирусот во Делчево, градоначалникот Трајковски на прес-конференција истакна дека нема потреба од паника и ширење дезинформации, […]

No Picture

Годишнината од убиството на Гоце Делчев во Делчево под посебни мерки за заштита од Ковид-19

April 29, 2020 Valeri Spasevski 0

Општина Делчево се подготвува за одбележувањето на 117-годишнината од смртта на револуционерот и патрон на градот, Гоце Делчев. Од општината информираат дека на самиот ден […]

No Picture

Започнува реализацијата на проектот МСИП за подобрување на општинските услуги

April 29, 2020 Valeri Spasevski 0

Започнуваат градежните работи за реконструкција на улицата „Маршал Тито“ во Делчево. Градежните активности се планирани за почетокот на мај, а за реконструкција како што информираа […]

No Picture

Посебен режим на сообраќај со отпочнувањето со реконструкција на улицата Маршал Тито

April 29, 2020 Valeri Spasevski 0

Општина Делчево ги известува граѓаните дека преку проектната единица во Министерство за финансии и проектот МСИП за подобрување на општинските услуги финансиран преку Светска Банка, Општина […]