Видео: Од вечерашните протести со автомобили на ВМРО ДПМНЕ Делчево

Како што претходно беше најавено вечерва се одржаа најавените протести со автомобили на кој како што истакна Драган Ковачки членовите и симпатизерите на ВМРО ДПМНЕ изразија револт и побараа оставка од актуелната Влада на чело со премиерот Зоран Заев.

Во продолжение изјавата на Ковачки и инсерти од протестите кои започнаа од градскиот стадион а продолжија низ улиците во Делчево.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*