Трета фудбалска лига Исток: Овче Поле и Брегалница (Д) ремизираа на дербито во Св.Николе

Резултати од 14 коло во Третата фудбалска лига Исток:

Овче Поле – Брегалница 0-0

Василево – Чешиново 3-3

Работник – Раклиш 0-2

Тиверија – Спартмани 6-1

Хоризонт – Малеш 2-0

Први на табелата се екипите на Брегалница Делчево и Детонит со освоени 35 бодови, Хоризонт и Овче Поле се на делба на второто место со 31 освоен бод, Малеш е на петтото место со 22….

Најдобри стрелци во досегашниот дел од првенството:

1.Басо Крстев 13 погодоци (Хоризонт Турново)

2.Александар Илиев 12 погодоци (Брегалница Делчево)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*